Nowy Rok, Nowa Ja

Słuchaj Postu zamiast Czytać

Nowy Rok

Nowy Rok – Podsumowanie 2019

Nowy Rok zaczynam niby po staremu, ale jednak zupełnie na nowo. Napisałam zaledwie kilka postów, nagrałam do nich podcasty. Chwilę później w mojej głowie pojawiła się myśl, że to co robię, nie do końca wygląda tak, jakbym chciała. Najpierw pomyślałam, że wszystko edytuję i pozmieniam. Potem jednak naszła mnie myśl, że jeśli zacznę tak robić, to zawsze będzie coś do poprawienia i zamienienia. Zamiast pisać czy mówić nowe rzeczy, będę ciągle tkwić przy starych. Pisanie bloga czy nagrywanie podcastów nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Trudno mi nieraz przekazać to, co „siedzi” mi w głowie. Wierzę jednak, że z czasem nabiorę praktyki i nowy rok przyniesie wiele ciekawych oraz inspirujących pomysłów, które pojawiać się będą dla Ciebie na mojej stronie.

Nowy Rok – Nowa Strona


Zaczęłam bardzo spontanicznie, choć z pomysłem pisania bloga nosiłam się od jakiegoś czasu. Pewnego dnia pomyślałam, kiedy jeśli nie dziś i zaczęłam. Napisałam mój pierwszy POST, opublikowałam i tak się zaczęło. Pierwszą przeszkodą okazał się Facebook, który nie zezwalał mi na zamieszczanie postów z bloggera. Bardzo mnie to irytowało, przeniosłam więc wszystko na platformę WordPress. Cieszyłam się po cichutku, że odkryłam to na samym początku mojego blogowania, gdy postów do przenoszenia nie było aż tak dużo.

Szybciutko zorientowałam się, że pisanie na darmowej platformie znacznie mnie ogranicza. Pomimo tego, co pisałam wcześniej, zdecydowałam się na własną stronę. Mam dosyć szerokie plany na nowy rok odnośnie mojego blogowania i samej strony. Stworzenie własnej domeny wydało mi się słusznym krokiem. Ważnym aspektem jest dla mnie możliwość pisania w dwóch językach. Początkowo chciałam co prawda pisać tylko po polsku. Szybko okazało się jednak, że moi anglojęzyczni znajomi są zainteresowani tematyką, którą zamierzam poruszać na moim blogu. Poza tym mieszkając w Irlandii dotrę do większej liczby odbiorców, jeśli będę pisać również po angielsku. Będzie to szczególnie istotne, gdy zechcę rozszerzyć moją działalność poza internet a taki mam plan na przyszłość. Darmowe strony nie umożliwiają pisania w dwóch językach na jednej stronie. Przynajmniej ja takowej opcji nie znalazłam, więc było to kolejnym argumentem za utworzeniem własnej domeny.

Podsumowując, w nowy rok weszłam z własną stroną, z czego mam ogromną satysfakcję. Nie sądziłam, że to wszystko tak błyskawicznie się potoczy, ale oczywiście cieszy mnie taki obrót sprawy. Stronę założyłam w dniu urodzin mojej Mamy, nawet nie do końca zdając sobie początkowo z tego sprawę. Myślę, że mając takiego Patrona, strona będzie się rozwijać a ja wraz z nią. Zamierzam dostarczać Ci przede wszystkim rozrywki, ale także tematów do przemyśleń i rozwoju osobistego.


Dlaczego zdecydowałam się na pisanie bloga, nagrywanie podcastów i obecność na YouTube?


Żyję sobie spokojne i szczęśliwe życie, odkąd pojawiła się w nim joga, czuję się zrelaksowana i ufnie spoglądam w przyszłość. Wierzę, że nowy rok będzie wspaniały i inspirujący. Nie zawsze jednak tak było i wiem, że wielu ludzi odczuwa problemy, które były kiedyś również częścią mnie. Ludziom ciężko funkcjonować w dzisiejszym nieco szalonym, niezwykle szybkim i intensywnym świecie. Mamy dużo obowiązków, dużo bodźców, których nasze umysły nie są w stanie udźwignąć. Coraz więcej ludzi ma problemy emocjonalne. Zwyczajnie nie radzą sobie z tempem życia, ilością zadań do wykonania, mediami społecznościowymi i td.

Z jednej strony mamy bezproblemowy kontakt z drugim człowiekiem poprzez urządzenia mobilne. Z drugiej strony, prawie zapomnieliśmy jak się rozmawia twarzą w twarz. Brak bliskich relacji ze znajomymi i coraz większa izolacja to główny problem dzisiejszych czasów. Sprawia to, że szczególnie młodzi ludzie mają duży problem z udźwignięciem trybu i stylu życia, do jakiego nigdy nie byliśmy tak na prawdę przystosowani. Niby mamy dużo informacji na każdy temat jednak, paradoksalnie, nie wiemy często, jak zastosować te wszystkie informacje w praktyce. Moim głównym celem jest propagowanie filozofii jogi, tak aby nowy rok dał wszystkim moim czytelnikom szansę na poprawę swojego życia.

Joga – aktywność dla każdego?


Jeśli poruszyć tematykę jogi, która jest bardzo bliska mojemu sercu, tu również napotkać można dużo przeszkód i sprzecznych informacji. Joga w naszym świecie stała się bardzo modna, obiecując ludziom bardzo dużo korzyści. Większość z tak zwanych zwyczajnych, nie wysportowanych ludzi napotyka jednak na wiele trudności, gdy decyduje się na zajęcia jogi. Klasa dla początkujących okazuje się zbyt trudna. Asany są niemożliwe do wykonania a dodatkowo na zajęciach nie rzadko można odczuć atmosferę rywalizacji. Osoby, które słyszały, że joga daje ukojenie, spokój i relaks szybko się zniechęcają i przestają chodzić na zajęcia. Dzieje się tak dlatego, że istnieją, upraszczając w dużym stopniu, dwa rodzaje jogi.

Pierwszy, ten prawdziwy, z filozofią jogi, jest mniej popularny. Trzeba się dobrze natrudzić, aby znaleźć w bliskim sąsiedztwie szkołę jogi oferującą taką usługę. Drugi typ jogi w naszym zachodnim świecie to po prostu pewien rodzaj ćwiczeń. Jest to aktywność fizyczna, która w zależności od rodzaju i intensywności zmęczy nas fizycznie mniej lub bardziej. Nie twierdzę, że jest to coś złego. Wielu ludzi uwielbia sport, pot, wysiłek i zmęczenie po ćwiczeniach. Jednak joga to nie tylko asany, w zasadzie, asany to tylko jeden z elementów jogi.

Nowy Rok Ty też możesz zacząć z Jogą

Joga, którą promuję jest absolutnie dla każdego. Szczególnie dla osób, które nie są wysportowane, większość czasu spędzają siedząc i nie lubią aktywności fizycznej. Często, na skutek niskiej lub zerowej aktywności mają dolegliwości bólowe kręgosłupa czy stawów, nadwagę i niską samoocenę. Joga w mojej interpretacji, jako forma ćwiczeń jest niezwykle prosta, praktycznie dla każdego. Jest to joga dla wszystkich prowadzących siedzący tryb życia oraz o nie do końca perfekcyjnych kształtach ludzi, niezależnie od wieku. Moja joga, to  przede wszystkim kompleksowa filozofia życiowa. Jest to nauka słuchania samego siebie i nauka szacunku do własnego ciała. To także nauka szacunku dla innych oraz dla całego otaczającego nas świata.
Zgadzam się, że aktywność fizyczna i ruch jest dla nas niesamowicie ważny. Rozumiem jednak, że trudno jest zacząć się ruszać. Szczególnie dotyczy to ludzi zmęczonych po całym dniu w pracy. A tu jeszcze w perspektywie niekończące się obowiązki domowe, skąd brać na to wszystko siłę?

Zmiana jednak jest możliwa. Zaczynając od małych kroczków, można osiągnąć na prawdę wiele. Ważne jednak jest aby ktoś nam podpowiedział, jak to zrobić aby osiągnąć sukces. Kto wie, może i Ty z czasem polubisz aktywność fizyczną? Jednak aby tak się stało, musisz zacząć powoli, od pracy z umysłem a nie z ciałem. To właśnie nowy rok jest idealny na wprowadzenie korzystnych zmian.

Nowy Rok z Yogini Mirabella

Na moim blogu w nowym roku pojawiać się będą wpisy o różnej tematyce. Będzie dużo na temat  samodoskonalenia, w każdym aspekcie, zarówno cielesnym jak i duchowym. Wszystko to w celu umożliwienia Ci osiągnięcia spokoju wewnętrznego, wyciszenia umysłu oraz pogodnego nastawienia do życia i świata. Mam zamiar krok po kroku towarzyszyć Ci w praktykowaniu asan w przyjemny, relaksujący i dodający energii sposób.

Czytam i oglądam dużo materiałów o interesującej mnie tematyce, uczęszczam na  różnego rodzaju kursy. Zebraną wiedzę analizuję, „filtruję” i wybieram z niej to, co korzystne dla mnie. Zmianę na lepsze zauważyli u mnie moi bliscy i znajomi, więc mam przekonanie, że obrałam właściwą drogę. Do niedawna trzymałam tą wiedzę dla siebie, aż pewnego dnia podzieliłam się odrobinę z jedną, potem z drugą osobą. Okazało się, że było to dla tych osób bardzo przydatne, wracały do mnie pytając o więcej. Powoli zaczynałam się ośmielać i poruszać coraz więcej tematów w rozmowach z innymi. To spowodowało, że moje relacje z ludźmi zmieniły się diametralnie, oczywiście na korzyść.

Twoje zdrowie jest w Twoich rękach

W życiu zawodowym mam do czynienia z ludźmi chorymi. Jestem pielęgniarką z 27 letnim stażem pracy, mam tytuł magistra i specjalizację nefrologiczną. Stale się dokształcam, jednak im dłużej pracuję w moim zawodzie, tym bardziej wątpię w skuteczność współczesnej medycyny. Owszem, jest ona niezbędna i świetnie się sprawdza w przypadkach nagłych, wypadkach czy urazach. Niestety, obserwuję też rosnącą bezradność medycyny w przypadku schorzeń przewlekłych.

Ludzie mają coraz więcej dolegliwości bólowych, których przyczyny nie sposób ustalić. Często towarzyszą temu choroby tak zwane cywilizacyjne: cukrzyca, choroby układu krążenia, nadciśnienie a nawet nowotwory. Współczesna medycyna koncentruje się bardziej na usuwaniu objawów niż przyczyn choroby, mały jest nacisk na edukację i zapobieganie chorobom. Z jednej strony ludzie oczekują szybkich rozwiązań, chcą tabletkę aby móc funkcjonować dalej, z drugiej strony koncerny farmaceutyczne mają „lek” na niemal każdą dolegliwość. Większość ludzi oczekuje od lekarza recepty na konkretny preparat, jednak gdy pacjent chce poznać przyczynę dolegliwości, zaczyna się problem.

Odkąd mnie samej  przytrafiło się być pacjentką, wiem jakie trudności i brak zrozumienia napotyka pacjent w zetknięciu z pracownikami ochrony zdrowia. Nie wynika to nawet ze złej woli pracowników, po prostu taki jest system. Zmiany wprowadzane są bardzo powoli i niechętnie, ale gdybym miała być absolutnie szczera, to sądzę, że komuś zależy na tym, aby ludzie nie byli zdrowi. Dolegliwości przewlekłe, które uprzykrzają  życie zmuszają ludzi do kupowania coraz większej ilości leków a to wiadomo, jest doskonałym wprost biznesem.

Nowy Rok – Nowa Idea i Pomysły

Moją misją na nowy rok i kolejne lata jest pomaganie, doradzanie i wspieranie ludzi, w celu osiągnięcia przez nich najlepszego z możliwych stanu zdrowia, sprawności i samopoczucia przy użyciu łatwo dostępnych metod, nie wymagających ogromnych nakładów finansowych. Głęboko wierzę, że zmiana nawyków oraz praca nad samym sobą przynosi wymierne i odczuwalne  korzyści na poziomie psychicznym i fizycznym, zapewniając dobre  samopoczucie, energię do działania i zdrowie.

Na moim blogu znajdziesz zagadnienia związane  jogą, w każdym jej aspekcie a nie tylko dotyczącym  aktywności fizycznej. Poruszam również tematykę zdrowego żywienia, będą się więc pojawiać ciekawe porady i triki, jak gotować zdrowo, szybko i tanio. Od czasu do czasu zamieszczę także proste do wykonania przepisy. W planach ciągły rozwój, myślę o nagrywaniu filmów, publikacji poradników, może nawet zabiorę się za organizację warsztatów lub indywidualnych sesji. Czas pokaże czy uda mi się wszystko zrealizować, może w międzyczasie zmienię plany, ale póki co, w miejscu, w którym jestem teraz, tak to właśnie widzę.

O tym co poza jogą interesuje mnie w życiu i jak to moje życie na co dzień wygląda dowiesz się, odwiedzając mój PROFIL oraz czytając moje cotygodniowe wpisy.

Bardzo jestem również ciekawa Ciebie, Twoich poglądów i opinii, więc pisz śmiało, czy to ma moim blogu, czy na moich profilach na FACEBOOKU lub INSTAGRAMIE.

NAMASTE ❤️

yoginimirabella

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *