Czakry, Mistyczne Źródła Energii w Codziennym Życiu.

Słuchaj Postu zamiast Czytać

Czakry to centra energetyczne wewnątrz ciała. Każda czakra ma własną częstotliwość, przesyła własną wiadomość oraz ma swoją własną świadomość. Polecam Medytację Pozytywnej Energii, jako codzienną praktykę. Czuję się więc w obowiązku przybliżyć nieco, jak te mistyczne źródła energii, czakry, oddziałują na nas, w naszym codziennym życiu.

Czakry są głównymi ośrodkami energii w naszym życiu.

Koncepcja czakr wywodzi się z tradycji buddyjskiej. Bardzo dużo uwagi czakrom poświęca joga. Czakry mają także wiele wspólnego z koncepcją medycyny chińskiej, odnoszącej się do energii Qi. Coraz częściej koncepcją czakr interesują się naukowcy, chcąc zbadać to niezwykłe, choć niewidzialne dla większości ludzi zjawisko.

Każda czakra ma swoją pozycję w ciele i jest bezpośrednio związana w gruczołem wydzielania wewnętrznego, położonego blisko niej. Gruczoły wydzielania wewnętrznego produkują hormony i są bezpośrednio związane z położonymi blisko nich czakrami. Każda czakra ma także swój kolor, z którym jest ściśle związana.

Można się natknąć na wiele sprzecznych informacji, dotyczących tego, za który konkretnie narząd odpowiedzialna jest dana czakra.

Dotyczy to szczególnie pierwszych trzech czakr: podstawy, sakralnej i splotu słonecznego. Nieścisłości wynikają szczególnie z faktu, że w obrębie miednicy oraz jamy brzusznej znajduje się bardzo dużo narządów i gruczołów. To dlatego właśnie podział tutaj jest dosyć płynny. Im wyżej, tym więcej miejsca wewnątrz naszego ciała lub mniej narządów. Co za tym idzie, łatwiej jest przypisać daną czakrę do określonego narządu.

Skoro każda czakra powiązana jest z określonym gruczołem, wpływać musi także na produkowane przez niego hormony. Tak więc każda czakra ma swoją chemię a także mały, własny mózg. Do każdej czakry jest przypisane małe skupisko neuronów (mały mózg). Na skutek oddziaływania na hormony i reakcje chemiczne, każda czakra produkuje własną energię. Energia wysyłana do tkanki nerwowej to nic innego jak mały umysł. Skoro więc czakra ma własny umysł, posiada także własną świadomość.  Jednocześnie czakry działają automatycznie, podobnie jak autonomiczny układ nerwowy, poza naszą kontrolą. Wszystko to po to aby zapewnić równowagę i utrzymanie istotnych funkcji naszego organizmu.

Czakry zwykle kojarzy się z układem gruczołów dokrewnych. Położenie kolejnych czakr w ciele pokrywa się z usytuowaniem wielu z tych gruczołów. Nasuwa się więc wniosek, że znaczenie każdej czakry jest ściśle powiązane z funkcją odpowiadającego jej gruczołu. Jednak nie jest to do końca takie proste. Energia czakr, bardzo subtelna i niewidzialna dla ludzkiego oka, przenika wszystkie aspekty naszego życia. Zdobywając świadomość jej działania, kierować będziesz uwagę z objawów fizycznych ku ukrytej za nimi energii. Inaczej mówiąc Twoja uwaga powędruje tam, gdzie zmiany zachodzą naprawdę.

Każda czakra to oddzielny, mały świat.

W naszym wnętrzu jest bardzo dużo mniejszych i większych czakr, ale najważniejsze z nich to 7 ułożonych wzdłuż kręgosłupa. Każda z czakr odpowiada za inny aspekt naszego życia i determinuje to, kim jesteśmy. Energia zawarta w czakrach może się nadmiernie manifestować, może być przyblokowana lub całkowicie w nich uwięziona, blokując przepływ energii. Każdy z tych stanów jest dla nas niekorzystny. Poprzez swoje działania powinniśmy dążyć do osiągnięcia swobodnego przepływu energii przez każdą z naszych czakr.

Słowo czakra w dowolnym tłumaczeniu z hinduskiego oznacza kołowrotek.

Inaczej mówiąc jest to wirująca energia, skupiająca się wokół określonych obszarów wewnątrz ciała.

Czakry

Pierwsza czakra znajduje się u podstawy kręgosłupa i nosi nazwę Muladhara (czakra podstawy). Ostatnia czakra znajduje się nad głową i nosi nazwę Sahasarara (czakra korony). Każda z czakr wiruje i przepływa przez nią energia. Każda czakra może więc zostać otwarta, zablokowana lub zamknięta. Jeśli Twoja czakra będzie nadmiernie się otworzy lub zablokuje, będzie się to przejawiać w Twoim zachowaniu.

Wyobraź sobie, że skupiasz się jedynie na pracy i nie myślisz o związkach z innymi ludźmi. Nie w głowie Ci bliska relacja z drugim człowiekiem. Najprawdopodobniej Twoja 4 lub 2 czakra jest zamknięta. Jednak nagle dochodzi do momentu, że zaczynasz coś czuć do drugiego człowieka. Pojawia się silna chęć spędzania czasu z wybraną przez Ciebie osobą. Dochodzi wówczas do otwarcia czakry i zaczyna ona wirować ponownie. Ponownie dążysz do kontaktu z drugim człowiekiem, choć wcześniej nie było takiej potrzeby. Twoja czakra była zwyczajnie zablokowana lub zamknięta, jednak określone wydarzenia pobudziły ją znowu do pracy.

Jak to się dzieje, że w czasie naszego życia czakry ulegają zamknięciu lub nadmiernemu otwarciu?

Kiedy się rodzisz, nie wszystkie Twoje czakry są otwarte. Nie byłoby to zresztą dobre dla Ciebie na tym etapie życia. Poprzez kolejne lata przechodzisz różne fazy. W zależności od wieku pojawiają się różne potrzeby. Różne czakry są również mniej lub bardziej istotne w kolejnych etapach życia. Dla dzieci najważniejsza jest czakra serca i czakra podstawy. Chodzi o to aby mieć silną więź z matką i czuć się komfortowo we własnym ciele. W okresie dojrzewania dużą aktywność osiąga Swadhisthana (czakra sakralna). Silnie negatywne, smutne przeżycia mogą spowodować zamknięcie czakry serca. Kiedy zaczynamy coś studiować i temat nas bardzo interesuje, dochodzi do otwarcia czakry Trzeciego Oka, zwiększając naszą percepcję. Czakry nie zawsze pracują jednakowo i jest to zupełnie normalne. Wydarzenia z życia, to co się wokół nas dzieje oraz nasze emocje, odczucia mają wpływ na to, jak funkcjonują nasze czakry.

Jaki jest Twój ulubiony kolor?

Twój ulubiony kolor najprawdopodobniej odpowiada czakrze, którą doceniasz najbardziej. Na poziomie podświadomości czakry są realne i intuicyjnie rozumiemy ich oddziaływanie i znaczenie.  Każda czakra ma przyporządkowany konkretny kolor. Określone kolory wywołują określone reakcje u ludzi. Możesz to zaobserwować w codziennym życiu.

Czerwone światło oznacza wszędzie STOP a przecież czerwony kolor odpowiada czakrze podstawy, czyli autorytetu, władzy. Kolor zielony odpowiada czakrze serca i oznacza akceptację i działanie. Wszyscy instynktownie godzimy się, aby zatrzymywać się na świetle czerwonym. Jest dla nas również naturalne aby ruszyć ponownie, gdy zobaczymy światło zielone. O sile kolorów na zachowanie ludzi wiedzą także twórcy reklam czy producenci żywności. Każdy niemal fast-food ma w swoim szyldzie kolory czerwony i żółty. Żółty odpowiada czakrze słonecznej, umiejscowionej w okolicy żołądka, czerwony warunkuje świadomość konieczności przetrwania. Manipulacja przy użyciu kolorów jest stosowana powszechnie, na co dzień i na każdym kroku. My, ludzie, często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Ulubiony kolor określa, którą czakrę uważasz za najważniejszą dla Ciebie, a co z kolorem, którego nie lubisz najbardziej?

Jeśli jakiś kolor wywołuje w Tobie bardzo negatywne odczucia, najprawdopodobniej dzieje się tak dlatego, że czujesz się niekomfortowo z tą częścią ciała, która odpowiada temu kolorowi. Dla przykładu, kolor różowy odpowiada miłości do samego siebie i pielęgnacji, dbałości o siebie. Jeśli nie lubisz różowego, z dużym prawdopodobieństwem masz też problemy z poświęcaniem sobie czasu. Robieniem rzeczy, które są przyjemne właśnie dla Ciebie. Jest to znak, że należy popracować nad tym obszarem energetycznym.

Praca z Czakrami

Wiesz już, że czakry to wirujące skupiska subtelnej energii, usytuowane wzdłuż kręgosłupa od jego podstawy do korony głowy.
Każda z siedmiu głównych czakr pokazuje aspekt życia i daną sytuację z innej strony.
Ta sama sprawa doświadczana na różnych poziomach świadomości przybiera zupełnie nowe znaczenie.

Wyobraź sobie kręgosłup jako szyb szklanej windy, a czakry jako poszczególne piętra, na których doświadczasz życia. Kiedy wznosisz się z jednego piętra świadomości na kolejne, poszerza się Twoja perspektywa.

Załóżmy, że czakry stanowią siedem pięter budynku. Kiedy znajdujesz się na najniższym piętrze i wyglądasz przez okno, masz przed sobą określony widok.

Na każdym kolejnym piętrze stopniowo zaczynasz dostrzegać coraz więcej. Jeśli okna windy na wszystkich piętrach pozostają czyste, widok jest niezakłócony. Często jednak widok jest zamglony przez Twoje wewnętrzne przekonania, poglądy czy stereotypy. Chcąc widzieć wszystko wyraźnie, musisz zdobyć się na wysiłek, zweryfikować swoje poglądy, tak aby szyby stały się nieskazitelnie czyste.

Na każdym kolejnym piętrze powiększać się będzie zakres Twojego postrzegania. Pojawia się świadomość coraz rozleglejszej perspektywy – do tego, co widoczne było z niższych pięter, dochodzą coraz to nowe elementy.

Celem tej wędrówki szklaną windą, jest nauka przejrzystości postrzegania.

Im bardziej wyczyścisz okna swojej windy, czyli im mniej uwagi poświęcisz zakorzenionym w Tobie przekonaniom, tym więcej będziesz w stanie dostrzec. Analizując każdą z czakr, zaobserwujesz, jak dana czakra manifestuje się w Twoim życiu.

Od pracy czakr zależy, ile masz tak zwanej energii życiowej i w jaki sposób ją będziesz wykorzystywać. Czakry są jakby bateriami, które ładują energię życiową na różnych poziomach. Czakry pobierają, przechowują i nadają kształt energii poprzez łączność z kosmiczną siłą życiową. Przepływ energii pomiędzy Tobą a Wszechświatem warunkuje to, jak będzie wyglądać Twoje ogólne zdrowie i samopoczucie. Im swobodniejszy przepływ, tym większe korzyści zdrowotne i emocjonalne.

Wszelkie zablokowania i ograniczenia w pobieraniu i manifestowaniu się energii życiowej powodują zaburzenia w pracy całego organizmu. Objawiać się to może chorobą, złym samopoczuciem, brakiem energii, lękiem lub zachwianiem równowagi emocjonalnej.
Wiedząc, jak powinien działać prawidłowo system czakr, możesz wykryć własne zablokowania i ograniczenia w przepływie energii. Możesz także zastosować odpowiednie techniki, aby wyeliminować wszelkie zakłócenia. To, co nazywa się potocznie blokadą czakry, to właściwie nieco większe ograniczenia czy utrudnienia w przepływie energii. Całkowite zablokowanie przepływu energii oznacza odłączenie się od kosmicznej siły życiowej, a więc fizyczną śmierć.

Każdy żyjący na tej planecie organizm jest wyposażony w czakry. Wszystkie one funkcjonują u każdego w mniejszym lub większym stopniu. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli żyjesz, musisz mieć czakry! Bardzo wiele osób tkwi w błędnym przekonaniu, że nie wszystkie ich czakry funkcjonują.
Funkcjonują wszystkie, a jedynie ich wydajność jest różna u poszczególnych jednostek i na rozmaitych etapach ich życia.

Można tą energię obserwować i odczuwać, lecz w tym celu trzeba osiągnąć perspektywę obserwatora.

Fukcje Czakr

Jak nauczyć się być obserwatorem?

Gradacja energii, występująca w czakrach, reprezentuje subtelne odmiany kosmicznej siły życiowej. Obserwacja tychże odmian energii wymaga punktu odniesienia. Dlatego też na pierwszym etapie nauki trzeba w sobie rozwinąć “świadomość obserwatora”. “Bycie w świecie, ale nie będąc częścią tego świata”, jak to się potocznie określa.

Oznacza to konieczność jednoczesnego przebywania na dwóch poziomach doświadczenia: pełne doświadczanie danej chwili i równocześnie obserwowanie tego samego z dystansu.

Czakry określa się jako wiry energii, obracające świetliste koła, emanujące własną barwą.
Im szybciej wirują, tym więcej energii mogą pobrać i przekazać.
Najniższą częstotliwość energii wykazuje czakra podstawy (emanująca kolorem czerwonym). Coraz wyższą wibrację obserwować można w każdej kolejnej czakrze. Najwyższa częstotliwość występuje w czakrze korony – analogicznie do coraz wyższych nut w gamie i kolorów tęczy od czerwieni do fioletu.

Połączenie tych kul światła tworzy Twoją aurę, która jest promieniowaniem subtelnej energii świetlnej z czakr. Energii, która ma Cię chronić, wspierać i zapewniać zdrowe i dostatnie życie.

NAMASTE ❤

yoginimirabella

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *